فراگیری زبان دوم

۷ فایده‌ی یادگیری انگلیسی برای کسب‌وکار

انگلیسی برای کسب‌وکار
نوشته شده توسط مهدی فیروزی

۷ فایده‌ی یادگیری انگلیسی برای کسب‌وکار: بیش از ۷۰۰۰ زبان مختلف در سرتاسر جهان صحبت می‌شوند، اما در میان همه‌ی اینها، انگلیسی زبانِ جهانی شده است، یعنی زبانی که گویشوران همه‌ی دیگر زبان‌ها را به هم پیوند می‌دهد.

انگلیسی زبان غالب در دنیای تجارت بین‌المللی هم هست، چرا که در سرتاسر جهان صحبت می‌شود. از سوی دیگر آن را «زبان فرصت‌ها» هم می‌دانند، زیرا آشنایی مناسب با این زبان می‌تواند چشم‌اندازهای کاری را افزایش دهد و فرصت‌های جدیدی ایجاد کند و موفقیت در کسب‌وکار را ممکن سازد. زبان انگلیسیِ برای هر کسی که می‌خواهد در کارش پیشرفت کند، ضرورت به شمار می‌آید.

البته دلایل بسیاری برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد و پیش از این هم بنده بیست دلیل خودم برای یادگیری این زبان را نوشته بودم، اما اینها هم هفت دلیل بسیار مهمی هستند که به دنیای کسب‌وکار و تجارت مربوط می‌شوند.

۱. انگلیسی، زبان جهانی است

انگلیسی بدون شک یکی از گسترده‌ترین زبان‌هایی است که در سرتاسر جهان صحبت می‌شود. زبان نخست بیش از ۳۷۵ میلیون نفر و زبان رسمیِ ۵۴ کشور در قاره‌های اروپا و آسیا و آمریکا و آفریقا و استرالیا است. از مالت و بلیز و سنگاپور گرفته تا هند و آفریقای جنوبی و نیوزیلند، این زبان در چهار گوشه‌ی جهان صحبت می‌شود. کشورهای مختلفی انگلیسی را به عنوان زبانی برای پیوند با مردم دیگر کشورها و فرهنگ‌ها انتخاب کرده‌اند.

۲. انگلیسی، زبان ارتباطات تجاری است

در دنیای تجارت و کسب‌وکار، ارتباطات معمولا به زبان انگلیسی برقرار می‌شوند و انتظار می‌رود مذاکرات و تعاملات مختلف از قبیل نوشتن و پاسخ به یادداشت‌ها و ایمیل‌ها و قراردادها و گزارش‌ها و موافقت‌نامه‌ها به این زبان انجام شوند. اگر انگلیسی‌تان به اندازه‌ی کافی خوب نباشد، برای ترجمه‌ی یک ایمیل ساده، از زبان مادری به انگلیسی یا برعکس، باید از دارالترجمه‌ها یا شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات ترجمه استفاده کنید و در این میان هزینه‌ی زیادی هم تقبل کنید.

۳. انگلیسی چشم‌اندازهای بهتر شغلی به همراه می‌آورد

یکی از بزرگترین مزایای یادگیری انگلیسی این است که فرصت‌های استخدام و چشم‌اندازهای شغلی‌تان را به طرز چشم‌گیری افزایش می‌دهد. بسیاری از کارفرمایان، به ویژه آنهایی که کسب‌وکارهای چندملیتی دارند، معمولا دنبال کسانی هستند که به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند. وقتی به دنبال کار می‌گردید، تسلط‌تان به صحبت و درک انگلیسی، می‌تواند مزیت فوق‌العاده‌ای به شمار بیاید.

۴. انگلیسی فرصتی برای مسافرت‌های کاری ایجاد می‌کند

دنیا مدام به سوی جهانی‌شدن پیش می‌رود، در نتیجه مسافرت‌های کاری هم کاملا عادی می‌شوند و بلد بودن انگلیسی، باعث می‌شود تاجران و صاحبان کسب‌وکارهای هر کشوری بتوانند با تاجران و صاحبان کسب‌وکارهای دیگر کشورها ارتباط برقرار کنند. انگلیسی ارتباطات بین‌المللی را آسان‌تر می‌کند.

۵. آثار دانشگاهی به انگلیسی نوشته و منتشر می‌شوند

هر چند همه‌ی کشورها کارهای تحقیقاتی مهمی انجام می‌دهند و نتایج پژوهش‌ها به زبان‌های گوناگون بسیاری منتشر می‌شوند، اما بیشتر آثار دانشگاهی به زبان انگلیسی نوشته و منتشر می‌شوند. دانشگاهیان و کارشناسان، ایده‌ها و یافته‌هایشان را تا حد زیادی به زبان انگلیسی با هم‌قطارانشان در کشورهای دیگر به اشتراک می‌گذارند و نتایج پروژه‌هایشان را به این زبان با رسانه‌ها و جامعه‌ی صنعت در میان می‌گذارند. وقتی بخواهید برای مقاصد شخصی و حرفه‌ای خودتان با دنیای علم ارتباط برقرار کنید، زبان انگلیسی خدمت بزرگی به شما خواهد کرد.

۶. انگلیسی زبان فناوری است

در این دورانی که ما زندگی می‌کنیم، فناوری نقش مهمی در زندگی روزمره ایفا می‌کند. برای آموزش فناوری و علوم کامپیوتر به دانشجویان از زبان انگلیسی استفاده می‌شود. کسب‌وکارهایی که بر اساس پیشرفت‌ها و پژوهش‌ها و برنامه‌های فناورانه شکل می‌گیرند، از آنجایی که زبان مشترک در این حوزه انگلیسی است، می‌توانند به خوبی با هم‌سلف‌های خود ارتباط برقرار کنند. (anewlanguageisanewlife.com)

۷. انگلیسی زبان منتخبِ بسیاری از مدارس و دانشگاه‌های درجه یک دنیاست

در راستای به رسمیت شناختنِ اهمیت انگلیسی برای جامعه‌ی کسب‌وکار، عالی‌ترین برنامه‌های کسب‌وکار در جهان، مجموعه‌ی قابل توجهی از دروس را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند، مثل دوره‌های MBA. فراگیریِ انگلیسی به عنوان زبان منتخبِ صاحبان کسب‌وکارهای حرفه‌ای در سرتاسر جهان باعث شده بهترین مدارس کسب‌وکار در جهان کل برنامه‌های درسی خود را به این زبان ارائه کنند.

وقتی به زبان انگلیسی مسلط می‌شوید، در فراز و نشیب‌های زندگی شخصی و حرفه‌ای خود پیشرفت می‌کنید و پنجره‌ای رو به دنیای فرصت‌ها به رویتان گشوده می‌شود. دنیای جهانی‌شده، انگلیسی را به عنوان زبان برتر ارتباطات به ویژه در دنیای کسب‌وکار انتخاب کرده است. اگر به دنبال آینده‌ی روشن‌تری در دنیای کسب‌وکار هستید، همین امروز شروع به تقویت انگلیسیِ خود کنید.

منبع مورد استفاده: eflmagazine.com

طراحی تصویر بالای صفحه: freepik.com

درباره نویسنده

مهدی فیروزی

وبلاگ‌نویس و مدرس زبان انگلیسی و نویسنده و مترجم چند عنوان کتاب. علاقمند به تکنولوژی فکر و ایده‌پردازی و کارآفرینی و صدالبته، زبانِ انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید