دنیای زبان

زبان انگلیسی ویزایی برای همه‌ی کشورهای جهان

زبان انگلیسی
نوشته شده توسط مهدی فیروزی

اگر این تیتر توجه شما را جلب کرده و مشغول خواندن این نوشته هستید، پس احتمالاً در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید و یا حداقل قصد دارید که این زبان را بیاموزید. اما چرا می‌خواهید انگلیسی یاد بگیرید؟ چه چیزهایی به شما انگیزه می‌دهند تا پشتکارتان را در این مسیر حفظ کنید؟

در این پست به ۴ روشی اشاره می‌کنم که انگلیسی زندگی شما را تغییر خواهد داد. شاید برخی از این چهار روش، پیش از این هم محرک‌های شما برای یادگیری بوده‌اند؛ شاید هم به ذهن‌تان خطور نکرده باشند. نظر خود را در انتهای همین پست، با من و سایر خواننده‌های این وبلاگ در میان بگذارید.

زبان انگلیسی ابزاری برای موفقیت

زبان انگلیسی ابزاری برای موفقیت

بسیاری از زبان‌آموزان، انگلیسی را به یکی از این دلایل می‌آموزند:

 • برای ارتقای شغلی
 • برای یافتن کار بهتر
 • برای قبولی در آزمون

می‌دانید در این فهرست، جای چه چیزی خالی است؟

 • علاقه

زبان‌آموزان کمی هستند که بگویند انگیزه‌ی اصلی‌شان برای یادگیری، علاقه به این زبان است. اما علاقه و شور و اشتیاق نسبت به زبان، می‌تواند الهام‌بخش فوق‌العاده‌ای باشد. پس با شور و اشتیاق به سمت یادگیری زبان بروید تا در این مسیر غیر قابل توقف شوید.

توانایی برقراری ارتباط با مردم دیگر کشورها در دنیای جهانی‌شده‌ی امروز، از هر زمان دیگری مهم‌تر است؛ و در این میان، انگلیسی فراگیرترین زبانی است که در دنیا صحبت می‌شود.

تقریباً هر شرکت بزرگی، ارزش بیشتری برای کارمندانی قائل است که می‌توانند انگلیسی صحبت کنند، و دانستن این زبان، هر روزه برای شغل‌های بیشتر و بیشتری به ضرورت تبدیل می‌شود.

با صحبت به انگلیسی به عنوان زبان خارجی، در قبال ایده‌هایی که از کشورها و بازارهای دیگر به سراغتان می‌آیند، دید بازتری دارید و این امر شما را به عضوی ارزشمند برای هر کسب‌وکاری تبدیل می‌کند.

اگر هم برای خودتان کار می‌کنید، با تسلط به زبان انگلیسی، فرصت‌های بی‌شماری به سراغتان می‌آیند، مثل تدریس کلاس‌های خصوصی، مترجمی هم‌زمان، ترجمه‌ی متون، راهنمایی توریست‌ها…

اگر می‌خواهید موفق‌تر از همیشه باشید، یادگیری انگلیسی فرصت‌های بسیار خوبی برایتان فراهم می‌کند؛ با اشتیاق به سوی آن بروید، بی‌همتا خواهید بود.

آشنایی با آدم‌های جدید و یافتن دوست‌های تازه

آشنایی با آدم‌های جدید و یافتن دوست‌های تازه

چه دلیلی بهتر از توانایی در برقراری ارتباط با مردم سایر نقاط جهان برای یادگیری انگلیسی وجود دارد؟ این مسلماً محرک اصلی بسیاری از زبان‌آموزان دنیا است.

با انگلیسی، می‌توانید هم از طریق آنلاین و هم در شهر و محل زندگی خودتان دوستان تازه‌ای بیابید.

با فروم‌های انگلیسی‌زبان و شبکه‌های اجتماعی شروع کنید. از زبان‌آموزانی هم‌چون خودتان که عاشق انگلیسی هستند الهام بگیرید. می‌توانید دوستانی پیدا کنید و از طریق اسکایپ با آنها صحبت کنید و با هم مکالمه‌ی انگلیسی تمرین کنید. اینترنت پر از فرصت‌های فوق‌العاده برای یادگیری و تمرین زبان انگلیسی است.

حتی در شهر خودتان هم می‌توانید کسانی را پیدا کنید و با آنها انگلیسی تمرین کنید.

آشنایی با فرهنگ‌های جدید

آشنایی با فرهنگ‌های جدید

تقریباً به هر سمتی که رو بگردانید، با انگلیسی برخورد می‌کنید؛ موسیقی انگلیسی، سریال‌های انگلیسی، فیلم‌ها و اخبار و… این به خاطر نفوذ گسترده‌ای است که فرهنگ‌های انگلیسی‌زبان در طول چند قرن اخیر در سرتاسر جهان یافته‌اند.

دوست ندارید موسیقی‌های روز دنیا را بهتر بفهمید؟ یا ترانه‌ها را برای دوستان و اعضای خانواده ترجمه کنید؟ خیلی‌ها در برخورد با چنین چیزی واقعاً تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

علاوه بر این فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی را به زبان اصلی تماشا می‌کنید و مجبور نیستید با آن زیرنویس‌های عجیب و غریب یا دوبله‌هایی فیلم‌ها را تماشا کنید که حرکت دهان بازیگر با صدایی که از آن خارج می‌شود یکسان نیست. (anewlanguageisanewlife.com)

اگر هم فرصت سفر به نقاط مختلف دنیا برایتان پیش آمد، وقتی می‌توانید با مردم محلی ارتباط برقرار کنید و حرف بزنید، می‌توانید فرهنگ‌های محلی را خیلی بهتر تجربه کنید. تصور کنید شهری را برای اولین بار می‌بینید و می‌توانید از مردمش در مورد رستوران و جاذبه‌های توریستی و جاهای هیجان‌انگیز بپرسید. استفاده از دانسته‌های محلی، خیلی بهتر از خواندن کتاب‌های راهنما است.

شهروند جهانی شدن

شهروند جهانی شدن

یادگیری زبان دوم، یادگیری سومی را بسیار آسان‌تر می‌کنند زیرا نه تنها حوزه‌های مشخصی از مغز را رشد می‌دهد، بلکه استراتژی‌هایی هم برای یادگیری زبان‌های دیگر می‌آموزید. شما فرآیند یادگیری مخصوص به خود را می‌آموزید که می‌تواند در جنبه‌های مختلف زندگی که انتظارش را نمی‌کشید هم به کمک‌تان بیاید. برای مثال، تحقیقات نشان داده‌اند که یادگیری زبان دوم، انسان را باهوش‌تر و سالم‌تر می‌کند.

دانستن راهی برای برقراری ارتباط با آدم‌هایی از دیگر نقاط جهان کمک‌تان می‌کند تا موانعی هم‌چون تفاوت‌های فرهنگی و نژادپرستی و تعصبات را کنار بزنید.

اگر همه در این جهان به زبان واحدی سخن می‌گفتند، می‌دیدید که همه‌ی ما بیش از آنکه متفاوت باشیم، شبیه هستیم. همه‌ی ما بشر هستیم و آدم‌های کمی هستند که طرفدار جنگ و خون‌ریزی باشند.

آیا شما هم دوست دارید صلح را در جهان رشد دهید؟ پس انگلیسی بیاموزید و شهروند جهانی شوید.

زبان انگلیسی، ویزایی برای همه‌ی کشورهای جهان

انگلیسی حقیقتاً ویزایی است که با آن می‌توانید به سراسر جهان سفر کنید. انگلیسی می‌تواند شما را موفق‌تر کند، کمک کند دوستان تازه‌ای بیابید، با فرهنگ‌های جدید آشنا شوید و شهروند جهانی شوید. پس همین الان شروع کنید و طی ۲ تا ۳ هفته انگلیسی بیاموزید.

منبع مورد استفاده (با تغییرات فراوان): RealLife

در این نوشته از هنر این عکاسان (به ترتیب از بالا به پایین) استفاده شده است: Marco Molinari و Kevin T. Houle و thespanishpeach و Play Among Friends Paf و Thomas Hawk

درباره نویسنده

مهدی فیروزی

وبلاگ‌نویس و مدرس زبان انگلیسی و نویسنده و مترجم چند عنوان کتاب. علاقمند به تکنولوژی فکر و ایده‌پردازی و کارآفرینی و صدالبته، زبانِ انگلیسی

2 دیدگاه

 • سلام
  خیلی خوشم اومد از این ایده جالبتون
  یک زبان جدید
  یک زندگی جدید است
  هیچ وقت از این دیدگاه به زبان انگلیسی
  نگاه نکرده بودم
  ممنونم برای این دیدگاه تازه
  که به من دادین.

دیدگاهتان را بنویسید