فراگیری زبان دوم

۷ تمرین برای یادگیری زبان انگلیسی

تمرین برای یادگیری زبان
نوشته شده توسط مهدی فیروزی

۷ تمرین برای یادگیری زبان انگلیسی: تصمیم گرفته‌اید زبان انگلیسی (یا هر زبان دلخواه دیگری) را به عنوان زبان خارجی بیاموزید؟ پس اولین وظیفه‌ی شما به عنوان زبان‌آموز، این است که به محدودیت‌هایتان حمله کنید. همه‌ی غل‌وزنجیرهای ذهنی‌ای را که محصورتان می‌کنند و به زیر می‌کشند، بشکنید.

اگر می‌خواهید بدانید این محدودیت‌ها چیستند و چگونه می‌توان با آنها مقابله کرد، نگاهی به این نوشته‌ها بیاندازید:
چقدر طول می‌کشد تا بتوانم به انگلیسی صحبت کنم؟ (قسمت یکم)
چقدر طول می‌کشد تا بتوانم به انگلیسی صحبت کنم؟ (قسمت دوم)
چقدر طول می‌کشد تا بتوانم به انگلیسی صحبت کنم؟ (قسمت سوم)

دومین وظیفه‌ی شما این است که اعتمادبه‌نفستان را مانند یک کودک پرورش دهید. حتماً توجه کرده‌اید که هیچ چیز جلودار کودکان نیست و آنها بی‌محابا به سمت آنچه می‌خواهند حرکت می‌کنند. به خودتان بگویید «می‌توانم!» و با قدرت شروع کنید.

اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توانید اعتمادبه‌نفستان در یادگیریِ زبان جدید را افزایش دهید، نگاهی به این نوشته بیاندازید:
چگونه اعتمادبه‌نفس در یادگیری زبان را افزایش دهیم؟

سومین چیزی که باید داشته باشید، تعهد است. ۷ تمرین برای یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی وجود دارند که اگر به انجامشان متعهد شوید، در مسیر یادگیریتان، انقلابی به پا می‌کنند! این هفت تمرین ساده و موثر را برایتان نوشته و در قالب یک فایل پی‌دی‌اف آماده کرده‌ام.

برای دانلودِ این جزوه‌ی آموزشی به طور رایگان، ابتدا روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید. در صفحه‌ی بعدی، پس از نوشتنِ آدرس ایمیل و نام و نامِ خانوادگیِ خود، روی دکمه‌ی دانلودِ رایگان کلیک کنید تا فایلِ مربوطه به ایمیلی که وارد کرده‌اید، ارسال شود.

 

لینک دانلود این جزوه‌ی آموزشی حذف شد. از آنجایی که طی چندین ماهی که از انتشار این پست و جزوه‌ی ۷ تمرین برای یادگیری زبان انگلیسی می‌گذرد،‌ مطالب بیشتر و کامل‌تری در این وبلاگ منتشر شده‌اند، این جزوه را حذف کردم. 🙂

از دوستان علاقه‌مند دعوت می‌کنم با مراجعه به صفحه‌ی اصلی وبلاگ، از مطالب فراوانی که راجع به یادگیری درست و موثر زبان‌های خارجی منتشر شده استفاده کنند.

در ضمن جزوه‌ی کامل‌تری هم برای کمک به شما در یادگیری سریع و موثر زبان انگلیسی منتشر شده که می‌توانید برای دانلود آن به صفحه‌ی انگلیسی در ۲ هفته مراجعه کنید.

درباره نویسنده

مهدی فیروزی

وبلاگ‌نویس و مدرس زبان انگلیسی و نویسنده و مترجم چند عنوان کتاب. علاقمند به تکنولوژی فکر و ایده‌پردازی و کارآفرینی و صدالبته، زبانِ انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید